O Autorach

brys brys

KRZYSZTOF BRYSIEWICZ

Specjalizuję się w prowadzeniu spraw dotyczących pomocy publicznej i środków unijnych. Lubię wyzwania, dlatego chętnie reprezentuję klientów w trudnych i skomplikowanych sprawach. Chętnie dzielę się swoją wiedzą podczas konferencji branżowych i naukowych, a także na łamach bloga.

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, które pozwala mu na swobodne prowadzenie działań w różnych obszarach prawa, takich jak doradztwo transakcyjne, kwestie korporacyjne, w tym również spory czy doradztwo dla sektora publicznego (partnerstwo publiczno-prywatne, zamówienia publiczne). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z pomocą publiczną i środkami unijnymi. Kilkaset prowadzonych przez niego postępowań zakończyło się sukcesami, statystyki wskazują, że wygrywa 9 na 10 spraw. Jest partnerem zarządzającym w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy.

Absolwent Wydziału Prawa i Wydziału Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w renomowanych kancelariach prawnych, jak i w administracji publicznej, m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa

Autor wielu publikacji na temat pomocy publicznej i środków unijnych oraz autor bloga „Fundusze unijne okiem prawnika” – www.kbrysiewicz.pl. Specjalista zapraszany w charakterze prelegenta na konferencje naukowe oraz branżowe.

bokina bokina

WOJCIECH BOKINA

Jestem radcą prawnym i doradcą restrukturyzacyjnym. Jako partner w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy prowadzę projekty z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz sporów gospodarczych.

W ramach postępowań restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych Wojciech reprezentuje dłużników, syndyków, wierzycieli, zarządców oraz nadzorców sądowych. Prowadzi również sprawy dotyczące upadłości konsumenckiej, zakazu prowadzenia działalności gospodarczej oraz odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki.

Istotną częścią jego praktyki są spory korporacyjne, także te dotyczące spółek publicznych. Wojciech prowadzi również wielopłaszczyznowe spory dotyczące procesu inwestycyjnego w relacjach inwestor, generalny wykonawca, podwykonawca, w tym na styku postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych oraz Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.

Autor licznych publikacji z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, prawa handlowego i procedury cywilnej oraz bloga www.niewypłacalność.pl oraz współautor bloga www.sporykorporacyjne.com.

jan jan

JAN SAKŁAWSKI

W kancelarii odpowiadam za projekty infrastrukturalne. Najczęściej reprezentuję klientów związanych z energetyką, branżą budowlaną oraz operatorów zakładów przemysłowych.

Radca prawny, partner i jeden z założycieli kancelarii. Jest doświadczonym doradcą dla klientów z branży energetycznej oraz przemysłowej. Wspiera przedsiębiorców w sprawach dotyczących projektów infrastrukturalnych zarówno w aspektach inwestycyjnych, jak i operacyjnych. Konsultuje procesy zwiększania efektywności energetycznej zakładów, w tym uzyskiwania świadectw efektywności energetycznej.

Uczestniczył w badaniach due diligence, sporządzał opinie prawne i doradzał klientom w złożonych procesach inwestycyjnych, w tym w skomplikowanych kwestiach związanych z ochroną środowiska. Posiada bogate doświadczenie procesowe, które zdobył reprezentując klientów w wielomilionowych sporach korporacyjnych, infrastrukturalnych, związanych z energetyką oraz dotyczących funduszy unijnych, a także w postępowaniach przed organem regulacyjnym (URE, UTK).

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Złożył egzamin radcowski z wyróżnieniem. Pracował w największych i najbardziej prestiżowych kancelariach prawniczych w Polsce.

Często uczestniczy w konferencjach branżowych jako prelegent. Autor publikacji i komentarzy z zakresu energetyki, otoczenia prawnego zakładów przemysłowych oraz procesu inwestycyjnego. Twórca bloga www.prawonaplacubudowy.pl.

BARTOSZ KNYT

KST_2296 KST_2296

Specjalizuję się w sprawach gospodarczych, w szczególności sporach korporacyjnych. W obszarze moich zainteresowań leży prawo spółek, prawo zobowiązań oraz egzekucja w postępowaniu cywilnym.

Bartosz swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywał biorąc udział w złożonych i wielowątkowych sporach korporacyjnych. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym podmiotów działających na międzynarodowym rynku obrotu bronią i wyposażeniem służb mundurowych.

Bartosz realizował również projekty związane z wykonywaniem nadzoru korporacyjnego, negocjacjami w procesie łączenia spółek kapitałowych, a także z zakresu upadłości konsumenckiej.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych oraz wewnętrznych działach prawnych spółek kapitałowych.

ALEKSANDRA BOBIŃSKA

Aleksandra Bobińska_wybór1 Aleksandra Bobińska_wybór1

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. jako asystent w wydziale gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie, a od trzech lat współpracuje z Klientami w zakresie bieżącej obsługi spółek, w sprawach z zakresu odpowiedzialności majątkowej i karnej członków zarządu i sporów korporacyjnych.

Aleksandra posiada doświadczenie w przedmiocie kompleksowej windykacji sądowej należności oraz prowadzenia sporów związanych z umowami o roboty budowlane. Absolwentka Wydziału  Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie i uzyskała tytuł zawodowy adwokata.

Kontakt dla mediów

Avatar
Katarzyna Jakubowska PR Manager

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj informacje o nowych publikacjach ekspertów z Kancelarii Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy

[FM_form id="1"]